fbpx
+389 (0)71212673 info@quick-step.mk

Бело обоен маслен даб / VAR1629S

VAR1629S

 

4017 мкд / m²

 

SKU: VAR1629S Categories: ,

Description

Димензии

Должина 2200 mm
Ширина 190 mm
Дебелина 14 mm
Број на жлебови 0 жлебови
m² во пакет 2.508
Парчиња во пакет 6

Технички информации

Метод на инсталација Click или лепак
Click систем Uniclick Мultifit
Број на жлебови 0 жлебови
Тип на жлеб Без жлеб
Подно греење Компатибилно
Water resistant технологија Не е водоотпорно
Гаранција Доживотна
Боја Бела
Шема Повеќе ленти
Вид на дрво Даб
Градација Маркантна
Ниво на сјајност Маслено
Финиш Маслен

Surface & Edge Protect+

Surface & Edge Protect+ е технологија која ја одбива влагата и спречува нечистотијата, прашината или истурената храна да се заглавува во споевите или во текстурите на дрвото. Што овозможува вашиот под секогаш да изгледа како да е тукушто монтиран.

Uniclic Multifit

Нашиот Uniclic Multifit клик систем е развиен специјално за Quick-Step подовите, овозможувајќи нивна брза и лесна инсталација.

matching accessories

Компатибилни додатоци

Quick-Step е многу повеќе од… подови. За секој наш под ќе најдете цела колекција на додатоци, вклучувајќи подлоги, завршни профили и лајсни кои совршено одговараат на бојата на вашиот под.

Additional information

Должина

2200 мм

Ширина

190 мм

Дебелина

14 мм

Подно греење

Компатибилен со подно греење