fbpx
+389 (0)71212673 info@quick-step.mk

Минимално сиво / AMCP40140

AMCP40140

 

2.635 мкд / м²

 

 

SKU: AMCP40140 Categories: ,

Description

Димензии

Должина 1300 mm
Ширина 320 mm
Дебелина 4.5 mm
Број на жлебови 4 жлеба
m² во пакет 2.08
Парчиња во пакет 5

Технички информации

Метод на инсталација Click
Click систем Uniclick Multifit
Број на жлебови 4 жлеба
Тип на жлеб Нано жлеб
Подно греење Компатибилно
Water resistant технологија Водоотпорно
Гаранција 25 години
Боја Темно сива
Шема Плочка
Вид на дрво Бетон
Ниво на сјајност Мат
Класа Class 33

Scratch & Stain Guard

Уживајте во вашите винилни подови низ годините благодарение на врвната Scratch & Stain Guard технологија. Горниот заштитен слој овозможува врвна заштита од гребаници, флеки, удари и нечистотија.

Water resistant

Заборавете ги грижите од појава на влага и одберете Quick Step под со water resistant технологија. Не само што изгледаат извонредно и природно, туку се и 100% отпорни на влага, а тоа значи… многу полесно чистење и одржување!

Uniclick Multifit

Quick-Step e пронаоѓач на Uniclick инсталацискиот метод, денес веќе стандарден click-to-install систем. Овој револуционерен, патентиран клик систем овозможува лесно и компактно спојување на парчињата.

Компатибилни додатоци

Quick-Step е многу повеќе од… подови. За секој наш под ќе најдете цела колекција на додатоци, вклучувајќи подлоги, завршни профили и лајсни кои совршено одговараат на бојата на вашиот под.

Additional information

Должина

1300 мм

Ширина

320 мм

Дебелина

4.5 мм

Класа

Class 33

Подно греење

Компатибилен со подно греење