fbpx
+389 (0)71212673 info@quick-step.mk

Минимално сиво / AMGP40140

AMGP40140

 

1.860 мкд / м²

 

 

SKU: AMGP40140 Categories: ,

Description

Димензии

Должина 1305 mm
Ширина 327 mm
Дебелина 2.5 mm
Број на жлебови 4 жлеба
m² во пакет 3.841
Парчиња во пакет 9

Технички информации

Метод на инсталација Лепак
Број на жлебови 4 жлеба
Тип на жлеб Нано жлеб
Подно греење Компатибилно
Water resistant технологија Водоотпорно
Гаранција 25 години
Боја Темно сива
Шема Плочка
Вид на дрво Бетон
Ниво на сјајност Мат
Класа Class 33

Scratch & Stain Guard

Уживајте во вашите винилни подови низ годините благодарение на врвната Scratch & Stain Guard технологија. Горниот заштитен слој овозможува врвна заштита од гребаници, флеки, удари и нечистотија.

Water resistant

Заборавете ги грижите од појава на влага и одберете Quick Step под со water resistant технологија. Не само што изгледаат извонредно и природно, туку се и 100% отпорни на влага, а тоа значи… многу полесно чистење и одржување!

Компатибилни додатоци

Quick-Step е многу повеќе од… подови. За секој наш под ќе најдете цела колекција на додатоци, вклучувајќи подлоги, завршни профили и лајсни кои совршено одговараат на бојата на вашиот под.

Additional information

Должина

1305 мм

Ширина

327 мм

Дебелина

2.5 мм

Класа

Class 33

Подно греење

Компатибилен со подно греење