fbpx
+389 (0)71212673 info@quick-step.mk

Старомоден природен костен / BACL40029

BACL40029

 

2.325 мкд / м²

 

 

SKU: BACL40029 Categories: ,

Description

Димензии

Должина 1251 mm
Ширина 187 mm
Дебелина 4.5 mm
Број на жлебови 4 жлеба
m² во пакет 2.105
Парчиња во пакет 9

Технички информации

Метод на инсталација Click
Click систем Uniclick Multifit
Број на жлебови 4 жлеба
Тип на жлеб Модерен жлеб
Подно греење Компатибилно
Water resistant технологија Водоотпорно
Гаранција 20 години
Боја Природна
Шема 1 лента
Вид на дрво Костен
Ниво на сјајност Мат
Класа Class 32

Scratch & Stain Guard

Уживајте во вашите винилни подови низ годините благодарение на врвната Scratch & Stain Guard технологија. Горниот заштитен слој овозможува врвна заштита од гребаници, флеки, удари и нечистотија.

Water resistant

Заборавете ги грижите од појава на влага и одберете Quick Step под со water resistant технологија. Не само што изгледаат извонредно и природно, туку се и 100% отпорни на влага, а тоа значи… многу полесно чистење и одржување!

Uniclick Multifit

Quick-Step e пронаоѓач на Uniclick инсталацискиот метод, денес веќе стандарден click-to-install систем. Овој револуционерен, патентиран клик систем овозможува лесно и компактно спојување на парчињата.

Компатибилни додатоци

Quick-Step е многу повеќе од… подови. За секој наш под ќе најдете цела колекција на додатоци, вклучувајќи подлоги, завршни профили и лајсни кои совршено одговараат на бојата на вашиот под.

Additional information

Должина

1251 мм

Ширина

187 мм

Дебелина

4.5 мм

Класа

Class 32

Подно греење

Компатибилен со подно греење