Blog

Зошто винилниот под е перфектен избор за вашата кујна?

Го реновирате домот, и сакате старата демоде кујна да добие исто така нов модерен изглед?

Плочките кои до скоро беа класичен и можеби единствен избор веќе не се тоа. Винилните подови заради своите перформанси но и заради својот дизајн се користат се повеќе. И тоа не само во кујната, или домот, туку и на високо фрекфентни места, како продажни салони, канцеларии итн…

Особено се интересни и се повеќе се во употреба луксузните винилни подови на Quick Step, кои со своите карактеристики и луксузен дизајн но и многу прифатлива цена се одличен избор за кујната да добие уникатен и модерен дизајн.

Еве неколку причини зошто би требало да одберете луксузен винилен под од Quick Step за вашата кујна:

Why vinyl flooring is the perfect choice for your kitchen, rock-solid quality

Врвен квалитет

Кујнските подови се постојано на тест. Ќе падне чаша или тањир, ќе се истури течност… Кога би можел да зборува, кујнскиот под би раскажал многу доживувања.

Но благодарение на патентираната Scratch Guard технологија, винилните подови се спремни да издржат многу.

vinil-kujna-vlaga

Отпорни на влага

Винилните подови се водоотпорни. И многу лесни за чистење. Двете најважни работи кога станува збор за кујна.

И не само во кујната. Заради својата целосна водоотпорност можат без проблем да се постават дури и во бања.

vinil-cistenje

Суперлесни за чистење

Подот во кујната многу брзо се валка. А неговото лесно и брзо чистење е секако важно.

Во тој поглед винилните подови се без конкуренција. Поготово имајќи ја во предвид патентираната технологија Stain Guard на Quick Step. Со помош на неа сите флеки се вадат многу брзо и лесно.

vinyl-dnevna-kujna

Вистинска атракција

Кујната е споена со дневната соба во отворен простор? Сакате да имате ист компактен под и во кујната и во дневната?

Вашиот избор е – винилен под на Quick Step.

Истиот под со фантастичен дизајн може да биде поставен во целиот простор.

vinyl-renoviranje-kujna

Идеални при реновирање

Обично при реновирање кујната не може да биде заобиколена.

Смачени ви се старите плочки и не можете повеќе да ги гледате?

Вашиот избор повторно е винилен под.

Тенок е, лесно се монтира (може и врз старите досадни плочки), лесно се вади, а има огромен избор на дизајни.

Причини за избор на винилен под има многу. И нивната застапеност е се поголема. А како важна причина е и огромниот избор на неверојатни дизајни за сечиј вкус и за секаков ентериер.

Ова се неколку од моделите од асортиманот на Quick Step. И сите може да се погледнат во живо во продажниот салон, каде може и подетално да се информирате за карактеристиките на овие извонредни подови. Но и за најновите попусти.

Related Posts